Mec Avila

Hotell med centralt läge i Amasya med restaurang

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Amasya med Mec Avila som utgångspunkt. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukost enligt egen beställning dagligen mellan 08.00 och 11.30.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Tvättmöjligheter
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (9)

  • Städning på begäran
  • Restaurang
  • Gratis barnpassning
  • Kafé
  • Terrass
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättjänster
  • Conciergetjänster
  • Bagageförvaring

För familjer (6)

  • Gratis barnpassning
  • Terrass
  • Hiss
  • Kemtvätt eller tvättjänster
  • Avgiftsfri parkering
  • Barnstol
Det nuvarande priset är 869 kr
inklusive skatter och avgifter
6 juli – 7 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Standardrum - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 sängskåp (enkelt)
  • Gratis wi-fi

Svit - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 sängskåp (enkla)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Hızıpaşa Mah., Kazım Karabekir Cd. No:43, Amasya, Amasya, 05000

I närheten

  • Amasya arkeologiska museum - 5 min till fots - 0.5 km
  • Hatuniye Mahallesi - 7 min till fots - 0.6 km
  • Hazeranlars herrgård - 10 min till fots - 0.9 km
  • Kral Kaya gravar - 13 min till fots - 1.0 km
  • Jungfrupalatsets bad - 13 min till fots - 1.0 km

Ta sig runt

  • Merzifon (MZH-Amasya - Merzifon) - 63 min med bil
  • Ihsaniye Duragi Station - 8 min med bil
  • Amasya Station - 11 minuters promenad
  • Bogazkoy tågstation - 16 min med bil

Restauranger

  • ‪Pideci İsa - ‬4 min till fots
  • ‪Mountain Coffee & Bakery - ‬4 min till fots
  • ‪Burger King - ‬3 min till fots
  • ‪Pizza Wings - ‬3 min till fots
  • ‪Tabure Cafe & Restaurant - ‬4 min till fots

Om boendet

Mec Avila

  • Njut av din vistelse i Amasya med Mec Avila som utgångspunkt. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukost enligt egen beställning dagligen mellan 08.00 och 11.30.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 15 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Kostnadsfri barnpassning
DONE

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost enligt egen beställning dagligen 08.00–11.30
  • Restaurang
  • Kafé
  • Gratis mottagning varje dag

Resa med barn

  • Gratis barnpassning

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Terrass

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 229
  • Rullstolsanpassad tillgång till hiss
  • Rullstolsanpassad receptionsdisk
  • Rullstolsanpassad höjd på registreringsdisk (centimeter 3
  • Rullstolsanpassad restaurang
  • Ramp till huvudentrén

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Uppvärmning
  • Tofflor
  • Insektsnät för fönster

Fräscha upp dig

  • Delvis öppet badrum
  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Mat och dryck

  • Barnstol

Övrigt

  • På begäran
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Boendets registreringsnummer 26167
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Mec Avila ?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder Mec Avila parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Mec Avila angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 12.00.

Har Mec Avila restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Hur är området vid Mec Avila ?

Mec Avila ligger mitt i Amasya, 12 minuters promenad från Jungfrupalatsets bad och 12 minuters promenad från Kral Kaya gravar.

Recensioner

Recensioner för Mec Avila

10

Enastående

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Burak, 1 natts resa