Zarina Hotels

Boendeklass: 5 och högre
Lyxhotell med restaurang nära Batumi Beach

Välj datum för att se priser

Zarina Hotels har en takterrass och ligger bara en kvarts bilfärd från Batumi Beach. Här kan gäster unna sig djupmassage, innan de äter något gott på deras kafé. Detta hotell i lyxstil ger dessutom tillgång till en bar/lounge, ett dygnet runt-öppet gym och en snackbar/deli.

Recensioner

4,8 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Flygtransfer
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • Restaurang samt bar
  • Heta källor
  • Takterrass
  • Frukost tillgänglig
  • Gratis barnpassning
  • Gym (öppet dygnet runt)
  • Strandhanddukar
  • Rumsservice dygnet runt
  • Kafé
  • Spatjänster
  • Massage- och behandlingsrum

För familjer (6)

  • Gratis barnpassning
  • Privat badrum
  • Separat sittutrymme
  • Tv med premiumkanaler
  • Städning varje dag
  • Tvättmöjligheter
Det nuvarande priset är 646 kr
inklusive skatter och avgifter
22 sep. – 23 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Premium enkelrum

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Comfort dubbelrum

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Standard dubbelrum

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Trippelrum för familj

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 3 stora enkelsängar

Juniorsvit

  • Utsikt mot staden
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 5 enkelsängar

Familjesvit

  • Utsikt mot staden
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 6 enkelsängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Saint Severian Achareli Street, 11, Batumi, Adjara, 6000

I närheten

  • Batumihamnen - 2 min till fots - 0.2 km
  • Argos linbana - 11 min till fots - 1.0 km
  • Batumi Piazza - 16 min till fots - 1.4 km
  • Europe Square - 3 min med bil - 2.5 km
  • Batumi Beach - 4 min med bil - 2.9 km

Ta sig runt

  • Batumi Intl. Airport (BUS) - 23 min med bil
  • Flygtransfer (tilläggsavgift)
  • Strandtransport (tilläggsavgift)

Restauranger

  • ‪Bursa Döner Kebap Ve Izgara - ‬14 min till fots
  • ‪Marseille - ‬9 min till fots
  • ‪Golden House - ‬7 min till fots
  • ‪Coffee House - ‬15 min till fots
  • ‪Shelter - ‬10 min till fots

Om boendet

Zarina Hotels

  • Zarina Hotels har en takterrass och ligger bara en kvarts bilfärd från Batumi Beach. Här kan gäster unna sig djupmassage, innan de äter något gott på deras kafé. Detta hotell i lyxstil ger dessutom tillgång till en bar/lounge, ett dygnet runt-öppet gym och en snackbar/deli.

Översikt

Hotellets storlek

    • 73 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 12.30. Checka in fram till: 12.00.
    • Kontaktfri incheckning erbjuds
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 13.00
    • Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
    • Om visum krävs för inresa i landet kan boendet i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett*

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
    • Kostnadsfri barnpassning

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds, med bevakning och utan tak.
    • Gratis parkeringsservice utan tak erbjuds.
    • Parkering för husbil, buss och lastbil erbjuds (avgifter tillkommer).
    • Rullstolsanpassad parkering finns på plats

Transfers

    • Flygplatstransport på begäran (tillgänglig dygnet runt)*

På annan plats

    • Transport till och från stranden*

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Engelsk frukost (tilläggsavgift) dagligen 09.00–11.00
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Kafé
  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Kolgrillar
  • Middag för par
  • Privata picknickar
  • Gratis mottagning varje dag
  • Rumsservice dygnet runt
  • Snackbar/deli

Resa med barn

  • Gratis barnpassning

Saker att göra

  • Transport till/från stranden (tilläggsavgift)
  • Varma källor

Arbeta på resan

  • Mötesrum

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring
  • Transport till/från stranden (tilläggsavgift)
  • Strandhanddukar
  • Cykeltvätt
  • Cykelförvaring
  • Romantiska paket

Boendet och bekvämligheter

  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Takterrass
  • Picknickområde
  • Gym (öppet dygnet runt)
  • Shoppingcenter på plats
  • Cykelparkering
  • Spatjänster
  • Massage- och behandlingsrum
  • Tillgång till förvaringsskåp

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 90
  • Rullstolsanpassad parkering
  • 2 tillgänglighetsanpassade parkeringsplatser på plats
  • Rullstolsanpassad offentlig toalett
  • Rullstolsanpassad conciergedisk
  • Rullstolsanpassad tillgång till hiss
  • Rullstolsanpassad receptionsdisk
  • Rullstolsanpassad höjd på registreringsdisk (centimeter 60
  • Rullstolsanpassat spa
  • Rullstolsanpassad restaurang
  • Rullstolsanpassad lounge
  • Tillgänglighetsanpassad transfer
  • Tillgänglighetsanpassad flygtransfer
  • Ramp till huvudentrén
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Mattor i allmänna utrymmen
  • Trägolv i allmänna utrymmen

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 30-tums smart-tv
  • Premium-satellitkanaler

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad luftkonditionering
  • Minibar (med vissa gratisprodukter)

Sov gott

  • Allergitestade sängkläder
  • Ljudisolerade rum
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Select Comfort-madrass

Saker att uppskatta

  • Separat sittutrymme

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Kombinerad dusch/badkar
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))
  • Telefon
  • Printer

Mat och dryck

  • Champagneservice
  • Matleveranstjänst
  • Minikylskåp
  • Barnstol

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Bekvämligheter

Spa

Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats. Här finns 6 behandlingsrum. Här erbjuds tjänster som djupmassage, massage med varma stenar, sportmassage och klassisk massage. Det finns 4 varma källor som är öppna från 07.00 till 05.30.

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Engelsk frukost erbjuds mot en tilläggsavgift på USD 15 per person (ungefärligt pris).
  • Flygtransfer erbjuds mot en tilläggsavgift på USD 17 per fordon (tur och retur. Max antal passagerare 4).
  • Transport till stranden erbjuds mot en tilläggsavgift.

Barn- och extrasängar

  • Barnpassning på rummet erbjuds mot en extra avgift.
  • Flygplatstransport för barn mellan 1 och 15 kostar USD 1 (tur och retur).

Parkering

  • Parkering för husbil/buss/lastbil finns tillgänglig mot en tilläggsavgift.

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • De varma källorna kan besökas från 07.00 till 05.30.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att du kontaktar boendet innan ankomst via kontaktuppgifterna på bokningsbekräftelsen.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns kolmonoxiddetektor, brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem, förbandslåda och utomhusbelysning på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, JCB International och Carte Blanche.
Kontantfria transaktioner erbjuds.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Zarina Hotels?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder Zarina Hotels parkering?

Ja, det finns gratis parkering och parkeringsservice. Parkering för husbil, buss och lastbil erbjuds.

Erbjuder Zarina Hotels flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen finns tillgänglig. Avgiften är USD 17 per fordon tur och retur.

Vilka tider har Zarina Hotels angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 12.30. Checka in fram till: 12.00. Utcheckning senast 13.00. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.

Finns det kasino i anslutning till Zarina Hotels?

Nej, detta hotell har inget kasino, men Eclipse Casino (7 min. bort med bil) ligger i närheten.

Vad finns det att göra på Zarina Hotels och i närheten?

På Zarina Hotels kan du prova på bland annat heta källor. Här finns bekvämligheter som gym (öppet dygnet runt), spatjänster och picknickområde.

Har Zarina Hotels restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Hur är området vid Zarina Hotels?

Zarina Hotels ligger mitt i Batumi, 2 minuters promenad från Batumihamnen och 19 minuters promenad från Batumi Piazza.

Recensioner

Recensioner för Zarina Hotels

4,8

5,0

Renlighet

6,0

Bekvämligheter

6,0

Personal och service

5,0

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Decent hotel & helpful staff, cleaning can still improve
Verifierad recension

2/10 Dåligt

This hotel is zero star hotel, very dirty, don’t serve breakfast
Verifierad recension

4/10 Hyfsat