Bawangan Bromo

Boendeklass: 3
Hotell i bergen i Ngadisari med restaurang

Välj datum för att se priser

Bawangan Bromo är ett utmärkt val för din vistelse i Ngadisari. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukostbuffé dagligen mellan 07.00 och 10.00.

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (5)

  • Städning på begäran
  • Restaurang
  • Kafé
  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
Det nuvarande priset är 530 kr
inklusive skatter och avgifter
7 okt. – 8 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Deluxe dubbelrum - utsikt mot parken

  • Utsikt mot parken
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Standard dubbelrum eller tvåbäddsrum - icke-rökare

  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Deluxe trippelrum - icke-rökare

  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 stor enkelsäng

Lyxsvit - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Standard dubbelrum eller tvåbäddsrum - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot kullarna
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Executive dubbelrum - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Familjestuga - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Jl. Raya Bromo No.119, Ponjol, Wonokerto, Kec. Sukapura, Kabupaten Probolinggo, Jawa Timur 67254, kantor, Ngadisari, Jawa Timur, 67254

I närheten

  • Putus torg - 9 min med bil - 3.0 km
  • sandhav (laut pasir) - 31 min med bil - 9.3 km
  • Penanjakan utsiktsplats - 45 min med bil - 19.9 km

Ta sig runt

  • Malang (MLG-Abdul Rachman Saleh) - 132 min med bil
  • Surabaya (SUB-Juanda) - 136 min med bil
  • Grati station - 39 min med bil
  • Rejoso station - 41 min med bil
  • Klakah Station - 54 min med bil

Restauranger

  • ‪Ayam Bakar Bawangan - ‬1 min till fots
  • ‪Kopi Dewa 19 Restography - ‬9 min med bil
  • ‪Kusuma Kitchen - ‬7 min med bil
  • ‪Mountain View Cafe - ‬8 min med bil
  • ‪De Potrek Coffee Bromo - ‬6 min med bil

Om boendet

Bawangan Bromo

  • Bawangan Bromo är ett utmärkt val för din vistelse i Ngadisari. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukostbuffé dagligen mellan 07.00 och 10.00.

Översikt

Hotellets storlek

    • 25 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 07.00–22.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Om du planerar att ankomma efter 11.30 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Rullstolsanpassad parkering finns på plats

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé dagligen 07.00–10.00
  • Restaurang
  • Kafé

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer

Tillgänglighetsanpassning

  • Rullstolsanpassad tillgång
  • Rullstolsanpassad parkering
  • 1 tillgänglighetsanpassade parkeringsplatser på plats
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången

Bekvämligheter på rummet

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Tvål och Schampo
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Övrigt

  • På begäran

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet accepterar bankkort och kontanter.
Boendets registreringsnummer 55199, 1604250056129
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Bawangan Bromo ?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder Bawangan Bromo parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Bawangan Bromo angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 12.00.

Har Bawangan Bromo restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Recensioner

Recensioner för Bawangan Bromo

8,0

Väldigt bra

8,0

Renlighet

8,0

Bekvämligheter

6,0

Personal och service

8,0

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

S