Tigmi Timhar

Boendeklass: 3
Pensionat i Nekob med 10 utomhuspooler

Välj datum för att se priser

Tigmi Timhar är ett utmärkt val för din vistelse i Nekob. Gäster kan svalka sig i en av 10 utomhuspooler, och dessutom ingår wi-fi, parkeringsservice och frukost med lokala rätter dagligen mellan 07.00 och 10.00.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (3)

  • 10 utomhuspooler
  • Reception öppen dygnet runt
  • Gemensamt vardagsrum
Det nuvarande priset är 425 kr
inklusive skatter och avgifter
25 okt. – 26 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Comfort trippelrum - utsikt mot poolen

  • 16 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng

Rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Comfort trippelrum - utsikt mot poolen

  • 16 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng

Comfort enkelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 13 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Comfort dubbelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 16 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Comfort dubbelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 16 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
TIMHAR, Nkoub, Nekob, Drâa-Tafilalet, 47702

I närheten

  • College Ibn Rochd - 47 min med bil - 57.0 km

Restauranger

  • ‪Restaurant Station ZiZ - ‬6 min till fots
  • ‪Tinwafa Food - ‬4 min till fots
  • ‪Id Bab n’Ali - ‬4 min till fots
  • ‪Kasbha Baha Baha, N'kob - ‬7 min till fots

Om boendet

Tigmi Timhar

  • Tigmi Timhar är ett utmärkt val för din vistelse i Nekob. Gäster kan svalka sig i en av 10 utomhuspooler, och dessutom ingår wi-fi, parkeringsservice och frukost med lokala rätter dagligen mellan 07.00 och 10.00.

Översikt

Hotellets storlek

    • 6 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 12.30. Checka in fram till: 23.30.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.30

Incheckningsinstruktioner

    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Parkering

    • Gratis parkeringsservice med bevakning erbjuds.
    • Gratis parkering för husbil, buss och lastbil.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter dagligen 07.00–10.00

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Boendet och bekvämligheter

  • Gemensamt vardagsrum
  • 10 utomhuspooler

Bekvämligheter på rummet

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Separat badkar och dusch

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Övrigt

  • Värdeförvaringsskåp på rummet
  • Mobilnyckel

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Stadsskatt: 34.10 MAD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Union Pay.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Tigmi Timhar någon pool?

Ja, det finns 10 utomhuspooler.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Tigmi Timhar?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Tigmi Timhar parkering?

Ja, det finns gratis parkeringsservice. Avgiftsfri parkering för husbil, buss och lastbil erbjuds.

Vilka tider har Tigmi Timhar angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 12.30. Checka in fram till: 23.30. Utcheckning senast 11.30.

Vad finns det att göra på Tigmi Timhar och i närheten?

Tigmi Timhar har 10 utomhuspooler.

Hur är området vid Tigmi Timhar?

Tigmi Timhar ligger 1 minuters promenad från Anti-Atlas och 3 minuters promenad från Nekob Hospital.

Recensioner

Recensioner för Tigmi Timhar

10

Enastående

10

Renlighet

10

Bekvämligheter

10

Personal och service

10

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Exceptionnel si vous recherchez un dépaysement total! Très isolé au milieu d’un désert de terre rouge, le silence absolu, le temps s’arrête. Hosseine vous accueil comme si vous étiez de sa famille et sa cuisine est divine! Le dîner était tellement bon qu’il nous a donné un cours de cuisine en cadeau. Nous allions de Ouarzazate à Merzouga et je recommande à tous cet arrêt en milieu de chemin. Si vous voulez du bling bling, de la fibre optique et des écrans, passez votre chemin. Chez Hosseine vous êtes immergé au cœur de l’authenticité berbère. Merci Hosseine pour cette fabuleuse expérience.