Hel lägenhet

Airone Bianco Residence Village

Boende vid stranden i Comacchio med gratis transport till stranden och utomhuspool

Välj datum för att se priser

Airone Bianco Residence Village ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Circuito di Pomposa och Po Delta-parken. Du kan svalka dig i en utomhuspool, äta gott på deras restaurang eller varva ned med en drink i en av 2 barer/lounger. Några ytterligare höjdpunkter här är en bar vid poolen, en barnpool och en snackbar/deli.

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Pentry
  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning en gång per vistelse
  • Privat strand
  • Restaurang samt 2 barer/lounger
  • Utomhuspool
  • Gratis barnaktiviteter under uppsikt
  • Gratis transport till/från stranden
  • Parasoller
  • Solstolar
  • Barnpool
  • Vattenrutschkana
  • Bar vid poolen
  • Barnklubb

Känn dig som hemma (6)

  • Spjälsängar (avgift tillkommer)
  • Gratis barntillsyn/övervakade barnaktiviteter
  • Barnpool
  • Barnklubb
  • Pentry
  • Privat badrum

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 2 av 2 rum

Lägenhet - 1 sovrum

  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Lägenhet - 2 sovrum (On two floors)

  • 60 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar ELLER 1 bäddsoffa (dubbel)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Via Generale dalla Chiesa 1, Lido delle Nazioni, Comacchio, FE, 44022

I närheten

  • Circuito di Pomposa - 9 min med bil - 5.3 km
  • strand nära Lido di Volano - 10 min med bil - 8.9 km
  • Valle di Comacchio - 13 min med bil - 7.8 km
  • Trepponti bro - 17 min med bil - 11.3 km
  • Po Delta-parken - 17 min med bil - 11.3 km

Ta sig runt

  • Rimini (RMI-Federico Fellini Intl.) - 108 min med bil
  • Codigoro station - 25 min med bil
  • Massafiscaglia station - 26 min med bil
  • Ostellato station - 26 min med bil
  • Gratis strandtransport

Restauranger

  • ‪Ciliegina Fish - ‬5 min till fots
  • ‪Friggitoria La Baracchina - ‬4 min med bil
  • ‪Ristorante Bora Bora - ‬9 min till fots
  • ‪Bar Bagno Giada - ‬14 min till fots
  • ‪Pepita Cafe' - ‬3 min med bil

Om boendet

Airone Bianco Residence Village

  • Airone Bianco Residence Village ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Circuito di Pomposa och Po Delta-parken. Du kan svalka dig i en utomhuspool, äta gott på deras restaurang eller varva ned med en drink i en av 2 barer/lounger. Några ytterligare höjdpunkter här är en bar vid poolen, en barnpool och en snackbar/deli.

Översikt

Boendets storlek

    • 82 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 17.00. Checka in fram till: 22.00.
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00

Incheckningsinstruktioner

    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Ingen avgift tas ut för barn (upp till 2 år) som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
    • Kostnadsfri övervakad barnpassning
    • Barnklubb

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast katter och hundar)*
    • Assistanshundar är välkomna
    • Endast särskilda rum. Du kan begära rum där husdjur är tillåtna genom att kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.*

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

På annan plats

    • Kostnadsfri transport till och från stranden

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Privat strand i närheten
  • Gratis transport till/från stranden
  • Strandparasoller
  • Solstolar

Pool/spa

  • Utomhuspool
  • Parasoller
  • Solstolar
  • Privat bubbelpool

Internet

  • Gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Gratis transport till/från stranden

Familjevänligt

  • Spjälsängar: EUR 5.0 per natt
  • Barn bor gratis
  • Gratis barnaktiviteter under uppsikt
  • Barnpool
  • Barnklubb

Restauranger på plats

  • Bar

Kokvrå

  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Diskmaskin
  • Köksutrustning

Middag

  • En restaurang
  • 2 barer/lounger och en bar vid poolen
  • Snackbar/deli

Badrum

  • Endast dusch
  • Bidé
  • Hårtork (på begäran)

Utrymmen

  • Vardagsrum

Underhållning

  • 19-tums LCD-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Möblerad balkong/terrass
  • Terrass
  • Grill
  • Trädgård

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Assistanshundar är avgiftsbefriade
  • Husdjur välkomna
  • EUR 10 per husdjur per dag
  • Husdjur tillåtna i vissa rum
  • Endast katter och hundar är välkomna

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Tjänster och inrättningar

  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Värdeförvaringsskåp
  • Städning en gång per vistelse
  • Flerspråkig personal
  • Telefon
  • Myggnät

Höjdpunkter i området

  • Nära havet

Att göra

  • Vattenrutschkana

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 82 rum

Bekvämligheter

Restauranger

Restaurang på platsen – restaurang som serverar frukost, lunch och middag. Barnmeny finns.
Bar – bar som endast serverar lätta måltider.

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Deposition: EUR 100 per vistelse

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Stadsskatt: 0.60 EUR per person per natt i upp till 14 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Barn- och extrasängar

  • Barnsängar är tillgängliga mot en avgift på EUR 5.0 per natt.
  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på EUR 10 per husdjur, per dag.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Airone Bianco Residence Village Comacchio
Airone Bianco Village
Airone Bianco Village Comacchio
Airone Bianco Village
Airone Bianco Residence Village Residence
Airone Bianco Residence Village Comacchio
Airone Bianco Residence Village Residence Comacchio

Vanliga frågor och svar

Har Airone Bianco Residence Village någon pool?

Ja, det finns utomhuspool och barnpool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Airone Bianco Residence Village?

Ja, katter och hundar är välkomna. En avgift tas ut på EUR 10 per husdjur per dag. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder Airone Bianco Residence Village parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Airone Bianco Residence Village angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 17.00. Checka in fram till: 22.00. Utcheckning senast 10.00.

Vad finns det att göra på Airone Bianco Residence Village och i närheten?

Airone Bianco Residence Village har 2 barer och utomhuspool, såväl som trädgård.

Har Airone Bianco Residence Village restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Har Airone Bianco Residence Village privata bubbelpooler?

Ja, varje enhet har privat bubbelpool.

Har Airone Bianco Residence Village kök eller pentry?

Ja, det finns ett pentry med spishäll, kylskåp och diskmaskin.

Har Airone Bianco Residence Village några privata utomhusområden?

Ja, varje enhet har möblerad balkong eller terrass.

Recensioner

Recensioner för Airone Bianco Residence Village

8,8

Fantastiskt

8,8

Renlighet

7,8

Läge

9,2

Personal och service

8,8

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Trevligt och fräscht lägenhetshotell

Ca 3 år gammal anläggning. Trevlig personal och ett fint poolområde. Ganska nära en fantastisk fin strand. Perfekt för barnfamiljen på rundresa. Mycket prisvärd och fräsch anläggning men ska man klaga på något så är det sängarna..ingen höjdare.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

God mindre pool, og god egen strand (med shuttlebus eller egen bil) Ok udstyret lejlighed, køkkenet med minimum af udstyr. Stort set al aktivitet foregår på italiensk, hvilket vi gerne ville have vist inden. Men derudover et dejligt ophold og god value for money, hvis man (som os) ikke skulle bruge animation og fællesaktiviteterne så meget.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Tutto ok, peccato per le coperte piene di peli di cani
Verifierad recension

10/10 Enastående

hotel airone bianco

Ottimo , mi sono trovato benissimo staf molto cordiale locali puliti
Verifierad recension

10/10 Enastående

struttura villaggio praticamente nuova, ben organizzata
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Un villaggio vacanze con ogni confort

Bello il villaggio perfette le abitazioni decisamente nuove, estremamente cortese e disponibile il personale, ottimo il ristorante con prezzi accettabili, anche pizzeria e qualità dei piatti decisamnete ottima.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Un soggiorno di pace

Ho soggiornato presso questa struttura in occasione del ponte di Pasqua insieme al mio fidanzato. Siamo arrivati lo stesso giorno dell'apertura e ci siamo trovati da subito ben accolti: il personale ci ha registrati e ci ha accompagnati subito in camera. Il bungalow era comodo alla reception,al ristorante,all'ingresso in piscina e soprattutto al parcheggio privato al quale si poteva accedere passando non necessariamente dalla reception, bensì anche da un vialetto esterno; abbiamo affittato un trilocale su due piani, molto ampio e dotato di ben tre terrazzi oltre a quello di entrata, completo di ogni comfort a partire dalle stoviglie,la tv,il Wi-Fi,gli asciugamani e le lenzuola, condizionatore sia caldo che freddo e termosifoni nei due bagni oltre alla possibilità di grigliare essendoci anche il barbecue in muratura. Ciò che ricorderò maggiormente di questo soggiorno è la disponibilità del personale, attenta ad ogni esigenza del cliente e la gentilezza offertaci in quanto l'ultimo giorno ci è stata data la possibilità di utilizzare il bungalow per l'intera giornata senza doverlo liberare entro il solito orario mattutino, essendo il giorno di Pasqua e non avendo prenotazioni imminenti. La zona è molto tranquilla, non c'è granché da fare soprattutto in questo periodo dell'anno e il mare..beh.. sappiamo più o meno tutti com'è in quelle zone ! Vacanza ideale per un po' di pace e per staccare dalla solita vita.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Ottimo rapporto qualita/prezzo. Peccato manchi WiFi in camera
Verifierad recension

10/10 Enastående

residence molto curato e accogliente

Ottima struttura la consiglio
Verifierad recension

10/10 Enastående

Bel albergo pulito confortevole

Sono stato cliente di questo albergo solo per una notte subito accolti da una receptionist molto professionale e accomodante poi ci ha accompagnato nella nostra Camera ben arredata funzionale e pulita
Verifierad recension

10/10 Enastående

Grazioso albergo di recente costruzione

2gionni di relax la piscina è fantastica per i bambini animazione soft
Verifierad recension

10/10 Enastående

Una vacanza in totale relax

Una bella vacanza...sito ideale per famiglie. Da consigliare a parenti e amici.
Verifierad recension

10/10 Enastående

In viaggio per lavoro

Arrivati tardi causa lavoro, mezzanotte inoltrata,ma accolti molto cortesemente dal vigilante notturno,sbrigato le pratiche di check in e accompagnati in stanza. Bilocale ordinato e pulito. Zona silenziosa. Ottimo rapporto qualità-prezzo.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Soggiorno a Lido delle Nazioni

Pernottamento di 2 notti, camera in ordine con angolo cottura 2 bagni 2 camere. Colazione un po' scarna. cordialità e disponibilità per la risoluzione dei problemi buona. Causa maltempo non era possibile utilizzare le 2 piscine comunque belle
Verifierad recension

10/10 Enastående

Pasqua

Molto accogliente! Ottima struttura! Ci tornerò presto, peccato che sia chiuso d'inverno
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Una piacevole scoperta .

Weekend Pasquale. Offerta su Venere. Bungalow e arredamento nuovi. Cucinotto top nel caso si volesse preparare qualcosa in casa, pulizie fatte bene . Giardinetto per il cagnolino. Ideale per famiglie ! Piccoli nei ma affrontabili (Poco posto per riporre proprie cose in bagno, Wi-Fi no attivo e rete mio gestore assente )
Verifierad recension

10/10 Enastående

Spazio e confortevole

Ottima accoglienza, personale attento e professionale la struttura è nuovissima il rapporto qualità prezzo è supet! Consigliatissimo
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

sim

Sehr gut geeignet für Familien
Verifierad recension

6/10 Bra

Try the west coast of Italy instead

If you have small children and want to spend your time around a well maintained pool with a maximum depth of 95 cms, then you would probably find this place OK, but not if you're an adult who would like to swim. The kitchen was adequate, but no toaster, kettle or microwave and the hanging rails in the wardrobes were over 2.4 metres from the floor. The wifi drove us to distraction - intermittent would be an understatement. If you want something more then we would really suggest that you widened your search. Outside the 'village' we found the area quite depressing with lots of empty characterless apartments in various states of disrepair. The beach, approximately 2 kms away, was one of the worst that we had ever visited caused by having the backdrop of a large, closed, decaying hotel. So much so, that we went on the first day for 2 hours, never to return. We had made the mistake of doing too little research on the area with reviews that only covered the 'village'. Unfortunately, we were there for almost 2 weeks with a coastal town which had no charm or character whatsoever.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Tomasi Turism :-)

Great holiday, just a pity that the beach is too far away and the pool opening hours. Awesome animators. Great atmosphere. Thank you.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

fine settimana

soggiornato solo due notti, nel mese di maggio la struttura tenuta bene anche se non ancora a regime nel complesso non posso che lasciare un commento positivo
Verifierad recension

10/10 Enastående

Assolutamente da provare!!!

Residence davvero bello e personale gentilissimo!!! Lo consiglio a tutti!!!
Verifierad recension

10/10 Enastående

residence da consigkiare

abbiamo trascorso una notte, residence bello e personale molto accogliente e disponibile.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Dejlige nye værelser med terrasse på begge sider, så der både var mulighed for morgensol og aftensol. Skønt!
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Tutto perfetto tranne la pulizia dell'alloggio. Parecchia polvere e ragnatele. Direi che l'ultima pulizia risaliva al mese di Agosto. Peccato perché per il resto era tutto veramente bello!