Latibule Macaron Guest House

Pensionat i hjärtat av Ayvalik

Välj datum för att se priser

Latibule Macaron Guest House ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Sarimsakli Beach.

Recensioner

7,2 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (7)

  • Städning på begäran
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Flerspråkig personal
  • Conciergetjänster
  • Bagageförvaring

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Privat bubbelpool
  • Tv
  • Trädgård
  • Mörkläggningsgardiner
  • Minibar
Det nuvarande priset är 517 kr
inklusive skatter och avgifter
25 sep. – 26 sep.

Rumsalternativ

Superior-rum - privat badrum

  • 26 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Deluxe-rum - bubbelbad

  • 26 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Familjerum - privat badrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Premier-rum - privat badrum - executive-våning

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Comfort-rum - bubbelpool

  • 36 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Premium-rum - privat badrum - executive-våning

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
11016 Sk. No.26, Ayvalik, Balikesir, 10400

I närheten

  • Ayazma kyrka - 2 min till fots - 0.2 km
  • Hayrettin Pasa-moskén - 3 min till fots - 0.3 km
  • Ayvalık loppmarknad - 5 min till fots - 0.5 km
  • Saatli Cami - 10 min till fots - 0.9 km
  • Taksiyarhis kyrka - 13 min till fots - 1.2 km

Ta sig runt

  • Balıkesir Koca Seyit Airport (EDO) - 41 min med bil
  • Mytilene (MJT-Mytilene Intl.) - 120 min med bil
  • Izmir (ADB-Adnan Menderes) - 137 min med bil
  • Çanakkale Airport (CKZ), Çanakkale, Turkiet - 158 min med bil

Restauranger

  • ‪Macaron Muhallebicisi - ‬3 min till fots
  • ‪Eymen Büfe - ‬6 min till fots
  • ‪La Perla - ‬5 min till fots
  • ‪Klan - ‬1 min till fots
  • ‪Olifant Coffee - ‬3 min till fots

Om boendet

Latibule Macaron Guest House

  • Latibule Macaron Guest House ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Sarimsakli Beach.

Översikt

Hotellets storlek

    • 6 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 15 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 15 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen

Parkering

    • Ingen parkering på plats.

Hotellbekvämligheter

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Bagageförvaring
  • Flerspråkig personal

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Myggnät

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 55-tums tv
  • Satellit-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Tofflor
  • Strykjärn/strykbräda (på begäran)
  • Insektsnät för fönster

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Privat bubbelpool inomhus
  • Möblerad terrass

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Bubbelbadkar
  • Kombinerad dusch/badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi

Mat och dryck

  • Champagneservice
  • Minikylskåp

Övrigt

  • På begäran

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Boendets registreringsnummer 27068
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Latibule Macaron Ayvalik
Latibule Macaron Guest House Ayvalik
Latibule Macaron Guest House Guesthouse
Latibule Macaron Guest House Guesthouse Ayvalik

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Latibule Macaron Guest House?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Latibule Macaron Guest House parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Latibule Macaron Guest House.

Vilka tider har Latibule Macaron Guest House angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på Latibule Macaron Guest House och i närheten?

Latibule Macaron Guest House har privata bubbelpooler inomhus och trädgård.

Har Latibule Macaron Guest House rum med privata bubbelpooler?

Ja, varje rum har privat bubbelpool inomhus och bubbelbadkar.

Har Latibule Macaron Guest House några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har möblerad terrass.

Hur är området vid Latibule Macaron Guest House?

Latibule Macaron Guest House ligger i Centrala Ayvalık, 6 minuters promenad från Ayvalık loppmarknad och 11 minuters promenad från Saatli Cami.

Recensioner

Recensioner för Latibule Macaron Guest House

7,2

Bra

8,0

Renlighet

6,6

Bekvämligheter

8,6

Personal och service

8,6

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Çok ilgili güleryüzlü temiz bir konaklamaydı 2 gün konakladık çok memnun kaldık teşekkürler 😊
Verifierad recension

10/10 Enastående

Guzel ve başarılı işletme
Verifierad recension

10/10 Enastående

Otel temizdi personel gayet misafirperverdi tek sıkıntı ulaşım ve otopark durumu sokaklar dar olduğu için
Verifierad recension

10/10 Enastående

Yeri merkeze çok yakındı oda gayet güzeldi temizdi personelin ilgi alakası çok iyiydi çok memnun kaldık
Verifierad recension

2/10 Dåligt

Hayatımda kaldığım açık ara en kötü oteldi..
Verifierad recension

10/10 Enastående

Tesadüfen karşıma çıkan bir oteldi ancak fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile odanın dizaynını çok beğenmiştim. Hiç tereddüt etmeden rezervasyon yaptırdım. Ve otele vardığımda kesinlikle çok güzel bir karşılama oldu ve samimi ve içten bir sohbet ile odamıza geçtik. Harika bir deneyim di. Sadece 1 gece olmasına üzüldüm . Kesinlikle daha fazla kalmak için sabırsızlanıyorum. Şehir merkezine ve her yere yürüme mesafesinde. Herşey için çok teşekkür ederim
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Bina yapı olarak güzel korunmuş bir rum evi. Lakin eski olmasından mütevellit oda içerisine diğer odalardan ve dışarıdan çok ses geliyor. Onun haricinde merkezi konumu ve uygun fiyatıyla tarcih edilebilir.
Verifierad recension

2/10 Dåligt

konsept güzeldi ancak bodrum katı gibi bir odaydı. Gece lağım kokusundan uyuyamadık. Banyoda jakuzi sadece görüntü olarak konulmuş. çalışmıyor ve çok kötü lağım kokusu geliyordu.
Verifierad recension

6/10 Bra

konum olarak çok iyi bi yerde tam ayvalık merkezde olması işimizi çok kolaylaştırdı her yere kolayca yürüyebildik. ayrıyeten personel de çok ilgiliydi. fakat kaldığınız odayı üst katlardan almaya çalışın, biz fotoğraflardan çok anlayamadık ve giriş katı tuttuk, aşırı küçük ve hareket etmesi zordu. üstelik aydınlatma da yetersiz geldi çoğu zaman telefon fenerini kullanmak zorunda kaldık. bir de diğer odalardan çok fazla ses geliyor, ses yalıtımı pek iyi değil
Verifierad recension

2/10 Dåligt

Hayatımda kaldığım en kötü yerlerden biri. Odalar buz gibi, ısınma yok. Çay-kahve, kettle gibi en temel şeyler bile yok. Görsellerle gerçek arasında tam bir aldatmaca var. Gitmeden önce özellikle belirtmemize rağmen jakuzi suyu buz gibiydi, girer girmez üşüyüp çıkmak zorunda kaldık. Şikâyetlere karşı tam bir umursamazlık hâkim. Paranızla rezil olmak istemiyorsanız kesinlikle uzak durun.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Verifierad recension

4/10 Hyfsat

Verifierad recension

6/10 Bra

Verifierad recension

6/10 Bra

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående