Hel lägenhet

K-K Suites & Apartments

Lägenheter med centralt läge i Istanbul med pentryn

Välj datum för att se priser

K-K Suites & Apartments ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Grand Bazaar och Bosporen. Gäster hittar pentryn i samtliga lägenheter, och dessutom erbjuds LCD-tv och tofflor.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pentry
  • Tvättmöjligheter
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Kylskåp

Främsta bekvämligheter (3)

  • 8 lägenheter
  • Tvättjänster
  • Flerspråkig personal

Känn dig som hemma (6)

  • Pentry
  • Privat badrum
  • Luftkonditionering på rummet
  • LCD-tv
  • Kemtvätt eller tvättjänster
  • Matbord

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 9 av 9 rum

Berlin Suite

  • Utsikt mot staden
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Moscow Suite

  • Utsikt mot staden
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Lizbon Suite

  • Utsikt mot staden
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Amsterdam Suite

  • Utsikt mot staden
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

London Suite

  • Utsikt mot staden
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Paris Suite

  • Utsikt mot staden
  • 15 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Doha Suite

  • Utsikt mot staden
  • 15 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Barcelona Suite

  • Utsikt mot staden
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Superior Suite Annex Building

  • Utsikt mot staden
  • 45 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Ikiyüzlü Çesme Sk., Istanbul, Istanbul, 34107

I närheten

  • Yedikule Hisari - 7 min till fots - 0.6 km
  • Yedikule-fängelset - 7 min till fots - 0.6 km
  • Silivrikapi ishall - 15 min till fots - 1.3 km
  • Silivrikapi Mevlana kulturcenter - 18 min till fots - 1.6 km
  • Olivium Outlet Center - 3 min med bil - 2.6 km

Ta sig runt

  • Istanbul (IST) - 44 min med bil
  • Sabiha Gokcen International Airport (SAW) - 60 min med bil
  • Istanbul Yedikule station - 7 minuters promenad
  • Istanbul Kazlıçeşme station - 15 minuters promenad
  • Istanbul Kocamustafapasa station - 16 minuters promenad
  • Akşemsettin station - 27 minuters promenad

Restauranger

  • ‪Safir Köfte - ‬6 min till fots
  • ‪Yedikule Zindan Restaurant - ‬3 min till fots
  • ‪Kaptan Baba'nın Yeri - ‬3 min till fots
  • ‪Kahvealtı - ‬3 min till fots
  • ‪Istasyon Kahvesi - ‬5 min till fots

Om boendet

K-K Suites & Apartments

  • K-K Suites & Apartments ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Grand Bazaar och Bosporen. Gäster hittar pentryn i samtliga lägenheter, och dessutom erbjuds LCD-tv och tofflor.

Översikt

Boendets storlek

    • 8 lägenheter

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Husdjur bor gratis (endast katter och hundar)

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)

Parkering

    • Ingen parkering på plats.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning (böter kan ges)

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Gratis wi-fi, med hastighet 25+ Mbps

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kokvrå

  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Mikrovågsugn
  • Diskmaskin
  • Städutrustning
  • Köksutrustning
  • Pappersservetter

Middag

  • Matbord

Badrum

  • Endast dusch
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Schampo
  • Tvål
  • Hårtork
  • Handdukar tillhandahålls

Underhållning

  • 50-tums LCD-tv med satellitkanaler

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättjänster

Klimatreglering

  • Klimatreglerad luftkonditionering

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Husdjur bor gratis
  • Endast katter och hundar är välkomna

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Särskilda platser för rökning (böter kan ges)

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal
  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • Nära tunnelbanan
  • Nära en järnvägsstation
  • Med centralt läge
  • I ett historiskt område
  • Nära ett sjukhus

Att göra

  • Temaparker i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 8 rum

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Boendets registreringsnummer 34-1944
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

K K Suites Apartments
K K Suites & Apartments
K-K Suites & Apartments Istanbul
K-K Suites & Apartments Apartment
K-K Suites & Apartments Apartment Istanbul

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till K-K Suites & Apartments?

Ja, katter och hundar får följa med utan kostnad.

Erbjuder K-K Suites & Apartments parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för K-K Suites & Apartments.

Vilka tider har K-K Suites & Apartments angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 12.00.

Har K-K Suites & Apartments kök eller pentry?

Ja, det finns ett pentry med spishäll, kylskåp och diskmaskin.

Hur är området vid K-K Suites & Apartments?

K-K Suites & Apartments ligger i Centrala Istanbul, 7 minuters promenad från Istanbul Yedikule station.

Recensioner

Recensioner för K-K Suites & Apartments

10

Enastående

10

Renlighet

10

Bekvämligheter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående