ARC The Boutique Hotel
Boendeklass: 2
Hotell i Bhubaneshwar
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för ARC The Boutique Hotel





Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Deluxe dubbelrum

Deluxe dubbelrum
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Öppna alla foton för Classic dubbelrum

Classic dubbelrum
- 23 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Liknande boenden

Chandan Heritage
Bhubaneshwar
Chandan Heritage
Bhubaneshwar
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 281 kr
281 kr
inklusive skatter och avgifter
21 sep. – 22 sep.

Treebo Aasma Downtown
Bhubaneshwar
Treebo Aasma Downtown
Bhubaneshwar
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
Priset är 221 kr
221 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Opulence Kalinga
Bhubaneshwar
Hotel Opulence Kalinga
Bhubaneshwar
- Pool
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
Priset är 226 kr
226 kr
inklusive skatter och avgifter
21 sep. – 22 sep.

Cozzet Victoria
Bhubaneshwar
Cozzet Victoria
Bhubaneshwar
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
8.4 av 10, Väldigt bra, 32 recensioner
8,4
Väldigt bra
32 recensioner
Priset är 396 kr
396 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Fabhotel Garden Tree
Rasulgarh
Fabhotel Garden Tree
Rasulgarh
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
Priset är 145 kr
145 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Treebo The Aura
Bhubaneshwar
Treebo The Aura
Bhubaneshwar
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
- Reception dygnet runt
Priset är 304 kr
304 kr
inklusive skatter och avgifter
8 sep. – 9 sep.

Mango Hotels Prangan, Bhubaneshwar
Bhubaneshwar
Mango Hotels Prangan, Bhubaneshwar
Bhubaneshwar
- Flygtransfer
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
7.4 av 10, Bra, 12 recensioner
7,4
Bra
12 recensioner
Priset är 440 kr
440 kr
inklusive skatter och avgifter
29 sep. – 30 sep.

Ginger Bhubaneshwar
Bhubaneshwar
Ginger Bhubaneshwar
Bhubaneshwar
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Anslutande rum tillgängliga
6.8 av 10, 86 recensioner
6,8
86 recensioner
Priset är 402 kr
402 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

The Presidency Hotel In Bhubaneswar
Bhubaneshwar
The Presidency Hotel In Bhubaneswar
Bhubaneshwar
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.0 av 10, Väldigt bra, 4 recensioner
8,0
Väldigt bra
4 recensioner
Priset är 403 kr
403 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Crystal Urban Park
Bhubaneshwar
Crystal Urban Park
Bhubaneshwar
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
4.0 av 10, 1 recension
4,0
1 recension
Priset är 228 kr
228 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Cuttack - Puri Bypass Road, 1494/1524, Near Sai Temple, Bhubaneshwar, Odisha, 751018
I närheten
- Brahmeswar-templet - 7 min med bil - 3.0 km
- Rajarani-templet - 8 min med bil - 3.3 km
- Muktesvara-templet - 9 min med bil - 4.1 km
- Odisha State Museum - 12 min med bil - 4.4 km
- Lingaraj-templet - 14 min med bil - 4.8 km
Ta sig runt
- Bhubaneshwar (BBI-Biju Patnaik) - 24 min med bil
- Bhubaneswar Station - 18 min med bil
- Retang station - 20 min med bil
- Cuttack Junction tågstation - 23 min med bil
Restauranger
- Taste of china - 6 min med bil
- Café Sundowner - 7 min med bil
- Yeti - The Himalayan Kitchen - 7 min med bil
- Neptune - 5 min med bil
- Grains Veg Restaurant - 7 min med bil
Om boendet
ARC The Boutique Hotel
- När du planerar en resa till Bhubaneshwar är ARC The Boutique Hotel ett utmärkt alternativ.
Översikt
Hotellets storlek
- 66 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 12.30.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 11.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Värden tar emot gästerna vid ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Parkering
- Ingen parkering på plats.
Bekvämligheter på rummet
Fräscha upp dig
- Privat badrum
- Badkar eller dusch
- Gratis toalettartiklar
- Toalettpapper
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet tar endast emot kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
ARC The Boutique Hotel Hotel
ARC The Boutique Hotel Bhubaneshwar
ARC The Boutique Hotel Hotel Bhubaneshwar
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till ARC The Boutique Hotel?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder ARC The Boutique Hotel parkering?
Det finns tyvärr ingen parkering för ARC The Boutique Hotel.
Vilka tider har ARC The Boutique Hotel angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 12.30. Utcheckning senast 11.00.