Hel lägenhet
Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town
Boendeklass: 3
Lägenhet endast en kort promenad från Edinburgh Castle
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town





När du väljer Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town bor du med utmärkt läge, mindre än tio minuters gångväg från Grassmarket och Royal Mile. Alla lägenheter har tvättmaskiner/torktumlare, kylskåp och mikrovågsugnar.
Hel lägenhet
1 sovrum1 badrumSovplats för 6
Populära bekvämligheter
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Gratis wi-fi
- Kylskåp
Främsta bekvämligheter (1)
Främsta bekvämligheter (1)
- 3 lägenheter
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Edinburgh Arthur Seat View Apartment
Old Town Edinburgh
Edinburgh Arthur Seat View Apartment
Old Town Edinburgh
- Flygtransfer
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Gratis wi-fi
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området
Edinburgh, Scotland
I närheten
- Grassmarket - 4 min till fots - 0.4 km
- University of Edinburgh - 6 min till fots - 0.5 km
- Royal Mile - 8 min till fots - 0.8 km
- Edinburgh Castle - 9 min till fots - 0.8 km
- Edinburgh International Conference Centre - 9 min till fots - 0.8 km
Ta sig runt
- Edinburgh Airport (EDI) - 35 min med bil
- Edinburgh Waverley Station - 16 minuters promenad
- Edinburgh (ZXE-Edinburgh Waverly tågstation) - 17 minuters promenad
- Edinburgh Haymarket Station - 17 minuters promenad
- Princes Street spårvagnshållplats - 16 minuters promenad
- Haymarket spårvagnsstation - 19 minuters promenad
- St Andrew Square spårvagnshållplats - 19 minuters promenad
Restauranger
- Cold Town House - 5 min till fots
- The Scotch Whisky Experience - 10 min till fots
- The Last Drop - 7 min till fots
- The Fiddler's Arms - 5 min till fots
- Frankenstein - 7 min till fots
Om boendet
Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town
- När du väljer Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town bor du med utmärkt läge, mindre än tio minuters gångväg från Grassmarket och Royal Mile. Alla lägenheter har tvättmaskiner/torktumlare, kylskåp och mikrovågsugnar.
Översikt
Boendets storlek
- 3 lägenheter
Incheckning/utcheckning
- Checka in fram till: 16.00.
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen
Hotellbekvämligheter
Internet
- Gratis wi-fi
Kök
- Kylskåp
- Spishäll
- Mikrovågsugn
- Ugn
- Brödrost
- Vattenkokare
- Köksutrustning
Sovrum
- Sängkläder tillhandahålls
Badrum
- Endast dusch
- Handdukar tillhandahålls
Tvätt
- Tvättmaskin/torktumlare
Komfort
- Uppvärmning
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- 3 rum
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town Apartment
Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town Edinburgh
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Vilka tider har Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town angett för in- och utcheckning?
Checka in fram till: 16.00. Utcheckning senast 10.00.
Har Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town kök eller pentry?
Ja, det finns ett pentry med brödrost, köksutrustning och kylskåp.
Hur är området vid Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town?
Central Edinburgh Flat Sleep 6, Minutes From old Town ligger 9 minuters promenad från Royal Mile och 11 minuters promenad från Edinburgh Castle.