LOTUS BLU HOTEL NAGA

Boendeklass: 3
Hotell i Naga med restaurang

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Naga är LOTUS BLU HOTEL NAGA ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukost med lokala rätter dagligen mellan 06.00 och 10.00.

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (4)

  • Städning på begäran
  • Restaurang
  • Reception öppen dygnet runt
  • Bagageförvaring

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Separat sittutrymme
  • Hiss
  • Avgiftsfri parkering
  • Minikylskåp
  • Hårtork
Det nuvarande priset är 775 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Deluxe enkelrum

9,4 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Tvåbäddsrum Deluxe

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Superior enkelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Svit

  • 58 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Diversion Rd, Naga, Bicol, 4400

I närheten

  • Robinsons Place Naga - 5 min till fots - 0.5 km
  • SM City Naga - 16 min till fots - 1.4 km
  • Metropolitiska katedralen i Naga - 5 min med bil - 2.2 km
  • Peñafrancia-basilikan - 5 min med bil - 2.6 km
  • Panicuason Hot Spring Resort - 37 min med bil - 25.8 km

Ta sig runt

  • Naga (WNP) - 27 min med bil
  • Burabod Flag station - 34 min med bil
  • Mambulo Viejo station - 70 min med bil

Restauranger

  • ‪Peri Happy Chicken - ‬6 min till fots
  • ‪Maki Ramen By Jpy Juan - ‬4 min till fots
  • ‪Chef Artist - ‬10 min till fots
  • ‪The Coffee Bean And Tea Leaf - ‬5 min till fots
  • ‪Kuya J Restaurant - ‬8 min till fots

Om boendet

LOTUS BLU HOTEL NAGA

  • När du planerar en resa till Naga är LOTUS BLU HOTEL NAGA ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukost med lokala rätter dagligen mellan 06.00 och 10.00.

Översikt

Hotellets storlek

    • 82 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 50+ Mbps)

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Rullstolsanpassad parkering finns på plats

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter dagligen 06.00–10.00
  • Restaurang

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Shoppingcenter på plats

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 335
  • Rullstolsanpassad parkering
  • 2 tillgänglighetsanpassade parkeringsplatser på plats
  • Rullstolsanpassad receptionsdisk
  • Rullstolsanpassad höjd på registreringsdisk (centimeter 122
  • Rullstolsanpassad restaurang
  • Ramp till huvudentrén
  • Tillgång till rullstolar
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • 4 antal trappsteg för att nå boendet

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Tofflor
  • Strykjärn/strykbräda

Saker att uppskatta

  • Separat sittutrymme

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 50+ Mbps)

Mat och dryck

  • Minikylskåp

Övrigt

  • På begäran
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club, JCB International och Union Pay.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till LOTUS BLU HOTEL NAGA?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder LOTUS BLU HOTEL NAGA parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har LOTUS BLU HOTEL NAGA angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 12.00.

Har LOTUS BLU HOTEL NAGA restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Hur är området vid LOTUS BLU HOTEL NAGA?

LOTUS BLU HOTEL NAGA ligger 13 minuters promenad från SM City Naga och 4 minuters promenad från Robinsons Place Naga.

Recensioner

Recensioner för LOTUS BLU HOTEL NAGA

9,2

Underbart

9,4

Renlighet

9,0

Bekvämligheter

9,8

Personal och service

9,2

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Excellent stay
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean.love the free breakfast
Verifierad recension

10/10 Enastående

Very good service
Verifierad recension

10/10 Enastående

Overall, an excellent experience!
Verifierad recension

10/10 Enastående

All good
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Nice hotel

Great hotel and comfortable stay..only complaint there was old food sitting outside my room for like 10 hours ..eventually housekeeping got it... but regardless i had an excellent stay
Verifierad recension

10/10 Enastående

Having a mall as part of the building is very convenient for getting grocery items and other small things. Staff very helpful and friendly, front desk and especially the doormen.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Eevrything was awesome from checking in to my last day of stay. Everybody was welcoming and acxomodating. Just a suggestion to invest on providiing access to youtube and netflix, i believe it would attract more guests to stay at this hotel.
Super clean and spacious
Very nice touch
Verifierad recension

6/10 Bra

Staff are courteous but the rooms have issues first the AC had a leak we had to change rooms. The room we ended had rat in the attic running around at night which made it hard to sleep. I reported it to management
Verifierad recension

6/10 Bra

Don't get the breakfast buffet. If the hotel doesn't have enough guest that purchased the buffet with their booking they will stop the breakfast buffet and offer you only ONE plate from the menu. If you are still hungry you will pay out of your own pocket for a second dish. We lost 3 days of the breakfast buffet because of this situation. What a rip off! We as customers paid for it up front and in the end, denied! Not fair! So beware.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Overall a nice stay - sroom is nice & clean, staff is helpful and friendly; the bellmen in particular went out of their way to help with parking and umbrella duty. Breakfast is sometimes buffet, sometimes ala carte. On days when it's ala carte, you have to order ahead the previous day, but they don't tell you consistently. We showed up one day to find out it was ala carte, but the only indication (after the fact) was a missed call on our telephone with no message. We got breakfast only after making a fuss. On buffet days, the food was often cold, or there was nothing left in the serving stations (at 730am). For a restaurant, they don't seem to take much pride in the buffet offering. Last complaint has been construction noise, mostly pounding and drilling in cement - tolerable during the day, but inexcusable after 9pm. One night they only stopped after calls to the front desk at 11pm and again past midnight.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

New and clean room. I think it's better than the other hotels in the area. It's also very near the supermarket and the mall. Staff are courteous and service-oriented. The issue is that there is only one outlet for charging your devices. I had to use the outlets in the bathroom and the one used for the coffee maker. I will choose this hotel again, but this time, bring a power strip!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Room is very clean, the staff are very polite and nice, highly recommended and we will definitely coming back!!
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Clean
Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Verifierad recension

10/10 Enastående