ACK Guest House Homabay
Boendeklass: 3
Hotell i Homa Bay med restaurang
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för ACK Guest House Homabay





Njut av din vistelse i Homa Bay med ACK Guest House Homabay som utgångspunkt. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 09.30.
Recensioner
2,02,0 av 10,
Populära bekvämligheter
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
Främsta bekvämligheter (3)
Främsta bekvämligheter (3)
- Städning varje dag
- Restaurang
- Reception öppen dygnet runt
Känn dig som hemma (4)
Känn dig som hemma (4)
- Privat badrum
- Städning varje dag
- Digital-tv
- Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 870 kr
870 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Deluxe enkelrum - balkong - utsikt mot trädgården

Deluxe enkelrum - balkong - utsikt mot trädgården
- Utsikt mot trädgården
- 1 sovrum
- 1 sovplats
- 1 enkelsäng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Deluxe dubbelrum - utsikt mot trädgården

Deluxe dubbelrum - utsikt mot trädgården
- Utsikt mot trädgården
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 dubbelsäng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Grand Duke Hotel Limited
Homa Bay
Grand Duke Hotel Limited
Homa Bay
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.4 av 10, Väldigt bra, 5 recensioner
8,4
Väldigt bra
5 recensioner
Priset är 479 kr
479 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Homa Bay Tourist Hotel
Homa Bay
Homa Bay Tourist Hotel
Homa Bay
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
4.8 av 10, 6 recensioner
4,8
6 recensioner
Priset är 660 kr
660 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Hotel Hippo Buck
Homa Bay
Hotel Hippo Buck
Homa Bay
- Gratis frukost
- Reception dygnet runt
- Rökning förbjuden
10.0 av 10, Enastående, 2 recensioner
10
Enastående
2 recensioner
Priset är 416 kr
416 kr
inklusive skatter och avgifter
28 aug. – 29 aug.

Rondo Retreat Centre
Kakamega
Rondo Retreat Centre
Kakamega
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.6 av 10, Fantastiskt, 4 recensioner
8,6
Fantastiskt
4 recensioner
Priset är 2 212 kr
2 212 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Belmont Hotel Homabay
Rodi Kopany
Belmont Hotel Homabay
Rodi Kopany
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Gym
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 298 kr
298 kr
inklusive skatter och avgifter
28 aug. – 29 aug.

Key Villa
Homa Bay
Key Villa
Homa Bay
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
Priset är 1 104 kr
1 104 kr
inklusive skatter och avgifter
28 aug. – 29 aug.

Lorateng' Resort Rusinga
Rusinga Island
Lorateng' Resort Rusinga
Rusinga Island
- Pool
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
Priset är 919 kr
919 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Staridge Limited
Homa Bay
Hotel Staridge Limited
Homa Bay
- Pool
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
Priset är 644 kr
644 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Western Star Hotel
Kakamega
Western Star Hotel
Kakamega
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
Priset är 276 kr
276 kr
inklusive skatter och avgifter
28 aug. – 29 aug.

Aldi Jambo Hotel
Homa Bay
Aldi Jambo Hotel
Homa Bay
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
Priset är 296 kr
296 kr
inklusive skatter och avgifter
28 aug. – 29 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

C19, Homa Bay, Homa Bay County
I närheten
- Maseno University Homa Bay Campus - 3 min med bil - 2.6 km
- Homa Bay-piren - 5 min med bil - 3.4 km
- Lake Simbi - 34 min med bil - 34.4 km
Restauranger
- Ubuntu Hill Camp - 5 min med bil
Om boendet
ACK Guest House Homabay
- Njut av din vistelse i Homa Bay med ACK Guest House Homabay som utgångspunkt. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och kontinental frukost dagligen mellan 07.00 och 09.30.
Översikt
Hotellets storlek
- 20 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 13.30. Checka in fram till: när som helst.
- Utcheckningstiden är kl. 10.30
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Barn
- Inga spjälsängar (barnsängar)
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Gratis kontinental frukost dagligen 07.00–09.30
- Restaurang
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Tillgänglighetsanpassning
- Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 32-tums smart-tv
- Digital-tv
Vardagsbekvämligheter
- Tofflor
Sov gott
- Sängkläder tillhandahålls
Fräscha upp dig
- Privat badrum
- Endast dusch
- Tvål
- Handdukar
- Toalettpapper
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)
Mat och dryck
- Gratis flaskvatten
Övrigt
- Dagligen
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
ACK Guest House Homabay Hotel
ACK Guest House Homabay Homa Bay
ACK Guest House Homabay Hotel Homa Bay
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till ACK Guest House Homabay?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder ACK Guest House Homabay parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har ACK Guest House Homabay angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 13.30. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.30.
Har ACK Guest House Homabay restaurang eller finns det någon i närheten?
Ja, det finns en restaurang på boendet.
Hur är området vid ACK Guest House Homabay?
ACK Guest House Homabay ligger 17 minuters promenad från Homa Bay District Hospital.