Semesterboende
Bradshaw House
Boendeklass: 3
Stuga med eldstad och kök i Hope-dalen
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Bradshaw House





Denna stuga ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Peak District National Park. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Boendet erbjuder en terrass, en trädgård och kök.
Recensioner
9,49,4 av 10,
Enastående
Hel bostad
3 sovrum1 badrumSovplats för 6
Populära bekvämligheter
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
Främsta bekvämligheter (2)
Främsta bekvämligheter (2)
- Terrass
- Trädgård
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- 3 sovrum
- Kök
- Privat badrum
- Trädgård
- Terrass
- Eldstad
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Bike & Boot Peak District
Hope Valley
Bike & Boot Peak District
Hope Valley
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.4 av 10, Enastående, 231 recensioner
9,4
Enastående
231 recensioner
Priset är 1 137 kr
1 137 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Palace Hotel & Spa Buxton
Buxton
Palace Hotel & Spa Buxton
Buxton
- Pool
- Spa
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
7.6 av 10, Bra, 1 001 recensioner
7,6
Bra
1 001 recensioner
Priset är 763 kr
763 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.

Rambler Inn
Hope Valley
Rambler Inn
Hope Valley
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
10.0 av 10, Enastående, 23 recensioner
10
Enastående
23 recensioner
Priset är 2 143 kr
2 143 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Millstone Country Inn
Hope Valley
Millstone Country Inn
Hope Valley
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.6 av 10, Fantastiskt, 165 recensioner
8,6
Fantastiskt
165 recensioner
Priset är 1 100 kr
1 100 kr
inklusive skatter och avgifter
7 sep. – 8 sep.

The Peak Hotel
Hope Valley
The Peak Hotel
Hope Valley
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.8 av 10, Fantastiskt, 239 recensioner
8,8
Fantastiskt
239 recensioner
Priset är 1 345 kr
1 345 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

YHA Castleton Losehill Hall - Hostel
Hope Valley
YHA Castleton Losehill Hall - Hostel
Hope Valley
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
8.4 av 10, Väldigt bra, 141 recensioner
8,4
Väldigt bra
141 recensioner
Priset är 466 kr
466 kr
inklusive skatter och avgifter
14 sep. – 15 sep.

Ye Olde Cheshire Cheese Inn
Hope Valley
Ye Olde Cheshire Cheese Inn
Hope Valley
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
8.8 av 10, Fantastiskt, 90 recensioner
8,8
Fantastiskt
90 recensioner
Priset är 1 311 kr
1 311 kr
inklusive skatter och avgifter
15 sep. – 16 sep.

Pack Horse Inn
High Peak
Pack Horse Inn
High Peak
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
- Rökning förbjuden
9.8 av 10, Enastående, 680 recensioner
9,8
Enastående
680 recensioner
Priset är 1 850 kr
1 850 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Biggin Hall Hotel
Buxton
Biggin Hall Hotel
Buxton
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.8 av 10, Enastående, 300 recensioner
9,8
Enastående
300 recensioner
Priset är 2 073 kr
2 073 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hope View House
Hope Valley
Hope View House
Hope Valley
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
Priset är 13 078 kr
13 078 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Bradshaw House Pindale Road Castleton, Hope Valley, England, S33 8WU
I närheten
- Peak District National Park - 1 min till fots - 0.0 km
- Peveril Castle - 4 min till fots - 0.4 km
- Peak Cavern - 6 min till fots - 0.5 km
- Castleton Museum - 7 min till fots - 0.7 km
- Speedwell Cavern - 7 min med bil - 2.7 km
Ta sig runt
- Manchester Airport (MAN) - 57 min med bil
- Chapel-en-le-Frith Station - 13 min med bil
- Whaley Bridge Station - 13 min med bil
- Bamford Station - 14 min med bil
Restauranger
- Horse And Jockey - 12 min med bil
- Tideswell Lounge - 12 min med bil
- The Old Nags Head - 8 min med bil
- The George - 5 min till fots
- The Travellers Rest - 5 min med bil
Om boendet
Bradshaw House
- Denna stuga ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Peak District National Park. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Boendet erbjuder en terrass, en trädgård och kök.
Översikt
Boendets storlek
- Privat stuga
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00.
- Utcheckningstiden är kl. 11.00
Incheckningsinstruktioner
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Husdjur
- Djur tillåtna
- Assistanshundar är välkomna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
Kök
- Kylskåp
- Mikrovågsugn
- Diskmaskin
- Köksutrustning
- Brödrost
Sovrum
- 3 sovrum
Badrum
- 1 badrum
- Endast dusch
Utrymmen
- Eldstad
Utomhus
- Terrass
- Trädgård
Tvätt
- Tvättmaskin
Komfort
- Uppvärmning
Husdjur
- Assistanshundar är avgiftsbefriade
- Husdjur välkomna
Anpassning/tillgänglighet
- Rökning förbjuden
Tjänster och inrättningar
- Ingen städning
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- Unik inredning
- Unika möbler
Avgifter och policyer
Husdjur
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna stuga?
Ja, husdjur är välkomna.
Erbjuder denna stuga parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har denna stuga angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 11.00.
Vad finns det att göra på Bradshaw House och i närheten?
Bradshaw House har trädgård.
Har Bradshaw House kök eller pentry?
Ja, det finns ett pentry med brödrost, köksutrustning och kylskåp.
Hur är området vid Bradshaw House?
Bradshaw House ligger 8 minuters promenad från Peak Cavern och 7 minuters promenad från Castleton Museum.