Fabhotel Om Residency

Boendeklass: 3
Hotell i hjärtat av Mumbai

Välj datum för att se priser

Fabhotel Om Residency ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Marine Drive och Colaba Causeway. Dessutom ligger både Gateway of India och USA:s generalkonsulat en kort biltur härifrån. Kollektivtrafik finns i närheten. Till Ambedkar Nagar station tar det 6 minuter att gå och till Mint Colony station är det 10 minuter.

Recensioner

2,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (4)

  • Städning varje dag
  • Frukost tillgänglig
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering

Känn dig som hemma (4)

  • Privat badrum
  • Städning varje dag
  • Kabel-tv
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Rumsalternativ

Deluxe-rum

  • 10 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Bhosle Premises, Marol Military Road,, Opp Alhine Indus. Estate, Andheri East, Mumbai, 400059

I närheten

  • Tata Memorial Hospital - 9 min till fots - 0.8 km
  • Marine Drive - 18 min med bil - 7.9 km
  • USA:s generalkonsulat - 22 min med bil - 10.8 km
  • Gateway of India - 30 min med bil - 11.2 km
  • Juhu Beach - 36 min med bil - 12.1 km

Ta sig runt

  • Navi Mumbai Intl. Airport (NMI) - 39 min med bil
  • Chhatrapati Shivaji International Airport (BOM) - 46 min med bil
  • Sewri Station - 16 minuters promenad
  • Parel Station - 21 minuters promenad
  • Currey Road Station - 22 minuters promenad
  • Ambedkar Nagar station - 6 minuters promenad
  • Mint Colony station - 10 minuters promenad
  • Prabhadevi Station - 19 minuters promenad

Restauranger

  • ‪7 Spice - Chinese Restaurant - ‬10 min till fots
  • ‪Sardesai Sandwich Corner - ‬8 min till fots
  • ‪The Point Of View - ‬9 min till fots
  • ‪Hornby's Pavilion - ‬9 min till fots
  • ‪Domino's Pizza - ‬19 min till fots

Om boendet

Fabhotel Om Residency

  • Fabhotel Om Residency ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Marine Drive och Colaba Causeway. Dessutom ligger både Gateway of India och USA:s generalkonsulat en kort biltur härifrån. Kollektivtrafik finns i närheten. Till Ambedkar Nagar station tar det 6 minuter att gå och till Mint Colony station är det 10 minuter.

Översikt

Hotellets storlek

    • 14 rum
    • 3 våningar

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)

Parkering

    • Ingen parkering på plats.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Kontinental frukost (tilläggsavgift) dagligen 08.00–10.00
  • Gratis mottagning varje dag

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Boendet och bekvämligheter

  • 1 byggnad
  • Byggdes 2021
  • Arkitektur i traditionell stil

Tillgänglighetsanpassning

  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Kakelgolv på rum

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 28-tums LCD-tv
  • Kabel-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Sov gott

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Endast dusch
  • Handdukar
  • Tandborstar och tandkräm (på begäran)
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Mat och dryck

  • Gratis flaskvatten

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Kontinental frukost erbjuds mot en tilläggsavgift på INR 300 för vuxna och INR 100 för barn (ungefärliga priser).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover och JCB International.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Fabhotel Om Residency?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder Fabhotel Om Residency parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Fabhotel Om Residency.

Vilka tider har Fabhotel Om Residency angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.00.

Hur är området vid Fabhotel Om Residency?

Fabhotel Om Residency ligger i Parel, 6 minuters promenad från Ambedkar Nagar station och 5 minuters promenad från KEM Hospital.

Recensioner

Recensioner för Fabhotel Om Residency

2,0

2,0

Renlighet

2,0

Bekvämligheter

2,0

Personal och service

2,0

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

2/10 Dåligt

This hotel is scam. there is not way to reach property. Even though the expedia says that its located in Parel but if you copy actual address its in andheri. All the details of the listing is incorrect. It says 9min walk from tata memorial but actually its 34 km away from that location.