Posh Inn & Suites

Boendeklass: 2.5
Motell i en förort i Wisconsin Rapids med inomhuspool

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Wisconsin Rapids är Posh Inn & Suites ett utmärkt alternativ. Här har du tillgång till en inomhuspool och du kan dessutom äta gott på deras kafé.

Recensioner

6,2 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (6)

  • Städning på begäran
  • Inomhuspool
  • Kafé
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Varuautomat

Känn dig som hemma (6)

  • Separat badkar och dusch
  • Kaffe- och tebryggare
  • Kabel-tv
  • Avgiftsfri parkering
  • Inomhuspooler
  • Gratis toalettartiklar
Det nuvarande priset är 911 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Basic enkelrum - 1 kingsize-säng

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Basic-rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Basic dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
3120 8th St. S., Wisconsin Rapids, WI, 54494

I närheten

  • Central Wisconsin Cultural Center - 8 min till fots - 0.7 km
  • Nepco Lake County Park - 2 min med bil - 1.8 km
  • Performing Arts Center - 3 min med bil - 1.8 km
  • Wisconsin Rapids Zoo - 6 min med bil - 4.7 km
  • University of Wisconsin-Stevens Point - 29 min med bil - 52.8 km

Ta sig runt

  • Wisconsin Rapids, WI (ISW-South Wood County) - 2 min med bil
  • Mosinee, WI (CWA-Central Wisconsin) - 47 min med bil

Restauranger

  • ‪McDonald's - ‬13 min till fots
  • ‪Culver's - ‬6 min till fots
  • ‪Ida's Bar And Grill - ‬19 min till fots
  • ‪Out Of The Box Coffee Shop - ‬8 min till fots
  • ‪Burger King - ‬2 min med bil

Om boendet

Posh Inn & Suites

  • När du planerar en resa till Wisconsin Rapids är Posh Inn & Suites ett utmärkt alternativ. Här har du tillgång till en inomhuspool och du kan dessutom äta gott på deras kafé.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 34 rum
    • 2 våningar
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 21 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Om du planerar att ankomma efter 14.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 21 år
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Rullstolsanpassad parkering och parkering för rullstolsanpassad minibuss finns på plats
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Kafé

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Boendet och bekvämligheter

  • 1 byggnad
  • Inomhuspool

Tillgänglighetsanpassning

  • Rullstolsanpassad tillgång
  • Rullstolsanpassad parkering
  • Rullstolsanpassad offentlig toalett
  • Parkering för rullstolsanpassad minibuss
  • Rullstolsanpassad receptionsdisk
  • Visuella larm i korridorerna
  • Ledstänger i trapporna
  • Tv med undertexter
  • Anpassade dörrhandtag
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Gång utan trappsteg till ingången

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Platt-tv
  • Kabel-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Kaffe- och tebryggare

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Separat badkar och dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord

Övrigt

  • På begäran

Avgifter och policyer

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 22.00.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Diners Club.
Boendet bekräftar att man följer de riktlinjer för rengöring och desinficering som utfärdats av Rengöringsåtagande (Choice).
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Econo Lodge Wisconsin Rapids Motel
Econo Lodge Wisconsin Rapids
Posh Inn & Suites Motel
Econo Lodge Wisconsin Rapids
Posh Inn & Suites Wisconsin Rapids
Posh Inn & Suites Motel Wisconsin Rapids

Vanliga frågor och svar

Har Posh Inn & Suites någon pool?

Ja, det finns inomhuspool. Gäster har tillgång till pool från 10.00 till 22.00.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Posh Inn & Suites?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna, men assistanshundar är välkomna.

Erbjuder Posh Inn & Suites parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Posh Inn & Suites angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.00.

Finns det kasino i anslutning till Posh Inn & Suites?

Nej, detta motell har inget kasino, men både Rainbow Casino (22 min. bort med bil) och Ho-Chunk Gaming Nekoosa (22 min. bort med bil) ligger i närheten.

Vad finns det att göra på Posh Inn & Suites och i närheten?

Posh Inn & Suites har inomhuspool.

Hur är området vid Posh Inn & Suites?

Posh Inn & Suites ligger 7 minuters promenad från Central Wisconsin Cultural Center.