Semesterboende
Villa Ivory 8Min Beach Pecatu byOrivista
Boendeklass: 3
Villa med utomhuspool nära Bingin Beach
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Villa Ivory 8Min Beach Pecatu byOrivista





Denna villa ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Templet Uluwatu och Uluwatus klippor. Gäster kan svalka sig i deras utomhuspool och unna sig massage. Boendet erbjuder smart-tv, gratis wi-fi och Netflix.
Hel bostad
Sovplats för 4
Populära bekvämligheter
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
Främsta bekvämligheter (4)
Främsta bekvämligheter (4)
- Städning på begäran
- Nära stranden
- Utomhuspool
- Vattenautomat
Känn dig som hemma (5)
Känn dig som hemma (5)
- Kaffe- och tebryggare
- Digital-tv
- Avgiftsfri parkering
- Netflix
- Utomhuspooler
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Sal Secret Spot
Pecatu
Sal Secret Spot
Pecatu
- Pool
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.8 av 10, Fantastiskt, 158 recensioner
8,8
Fantastiskt
158 recensioner
Priset är 1 097 kr
1 097 kr
inklusive skatter och avgifter
28 sep. – 29 sep.

Dara Boutique Hotel
Pecatu
Dara Boutique Hotel
Pecatu
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt
10.0 av 10, Enastående, 5 recensioner
10
Enastående
5 recensioner
Priset är 1 086 kr
1 086 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Bingin Sebelas
Pecatu
Bingin Sebelas
Pecatu
- Pool
- Delat kök
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
9.4 av 10, Enastående, 13 recensioner
9,4
Enastående
13 recensioner
Priset är 1 160 kr
1 160 kr
inklusive skatter och avgifter
11 sep. – 12 sep.

Origin Uluwatu
Pecatu
Origin Uluwatu
Pecatu
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.6 av 10, Enastående, 24 recensioner
9,6
Enastående
24 recensioner
Priset är 905 kr
905 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Family Nest Experience Villas
Pecatu
Family Nest Experience Villas
Pecatu
- Pool
- Flygtransfer
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
9.8 av 10, Enastående, 15 recensioner
9,8
Enastående
15 recensioner
Priset är 785 kr
785 kr
inklusive skatter och avgifter
15 sep. – 16 sep.

Samastiti Bingin
Pecatu
Samastiti Bingin
Pecatu
- Pool
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Gratis wi-fi
8.8 av 10, Fantastiskt, 3 recensioner
8,8
Fantastiskt
3 recensioner
Priset är 1 476 kr
1 476 kr
inklusive skatter och avgifter
16 sep. – 17 sep.

COZ Bali Boutique Villas
Uluwatu
COZ Bali Boutique Villas
Uluwatu
- Pool
- Flygtransfer
- Kök
- Avgiftsfri parkering
9.2 av 10, Underbart, 9 recensioner
9,2
Underbart
9 recensioner
Priset är 1 950 kr
1 950 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

The Soko Bali
Pecatu
The Soko Bali
Pecatu
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
7.0 av 10, Bra, 2 recensioner
7,0
Bra
2 recensioner
Priset är 675 kr
675 kr
inklusive skatter och avgifter
28 sep. – 29 sep.

Amaka Villas
Pecatu
Amaka Villas
Pecatu
- Pool
- Kök
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
10.0 av 10, Enastående, 21 recensioner
10
Enastående
21 recensioner
Priset är 2 107 kr
2 107 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Villa Sunny Day Suites Uluwatu
Pecatu
Villa Sunny Day Suites Uluwatu
Pecatu
- Pool
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
10.0 av 10, Enastående, 3 recensioner
10
Enastående
3 recensioner
Priset är 1 623 kr
1 623 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Jl. Labuansait,, Pecatu, Bali, 80361
I närheten
- Alchemy Yoga och Meditationscenter Uluwatu - 19 min till fots - 1.7 km
- Bingin Beach - 7 min med bil - 2.7 km
- Padang Padang Beach - 8 min med bil - 3.3 km
- Templet Uluwatu - 17 min med bil - 8.1 km
- Uluwatus klippor - 17 min med bil - 8.1 km
Ta sig runt
- Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 49 min med bil
Restauranger
- Hatch - 17 min till fots
- Drifter Surf Shop Cafe And Gallery - 19 min till fots
- Analog Uluwatu - 10 min till fots
- Braud - 14 min till fots
- MR. Smash Burger - 11 min till fots
Om boendet
Villa Ivory 8Min Beach Pecatu byOrivista
- Denna villa ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Templet Uluwatu och Uluwatus klippor. Gäster kan svalka sig i deras utomhuspool och unna sig massage. Boendet erbjuder smart-tv, gratis wi-fi och Netflix.
Översikt
Boendets storlek
- Privat villa
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
- Utcheckningstiden är kl. 11.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox inom 48 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
- Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Barn
- Inga spjälsängar (barnsängar)
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
Parkering
- Gratis parkering med bevakning erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Strand
- Nära stranden
Pool/spa
- Utomhuspool
- Massage
Internet
- Gratis wi-fi, med hastighet 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området, med bevakning
Mat och dryck
- Vattenautomat
- Riskokare
- Städutrustning
- Brödrost
- Kaffe- och tebryggare
- Mixer
- Vattenkokare
Badrum
- Dusch utomhus
Underhållning
- 42-centimeters smart-tv med digitalkanaler
- Netflix
- Streamingtjänster
Komfort
- Takfläkt
- Bärbar fläkt
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Ingen hiss (endast en våning)
- Rökning förbjuden
Tjänster och inrättningar
- Städning på begäran
- Strykjärn/strykbräda
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Byggnadsarbete pågår i en intilliggande byggnad och oljud därifrån kan förekomma.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och JCB International.
Boendets registreringsnummer 55193, 2402260157366
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Har denna villa någon pool?
Ja, det finns utomhuspool.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna villa?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder denna villa parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har denna villa angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00.
Vad finns det att göra på Villa Ivory 8Min Beach Pecatu byOrivista och i närheten?
Villa Ivory 8Min Beach Pecatu byOrivista har utomhuspool.
Hur är området vid Villa Ivory 8Min Beach Pecatu byOrivista?
Villa Ivory 8Min Beach Pecatu byOrivista ligger 18 minuters promenad från Alchemy Yoga och Meditationscenter Uluwatu.